top of page

Müşteriler-Örnek Projeler

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

 

İstanbul Üniversitesi, 2005 yılından beri kullandığı çözümlerimizi, 2012 yılında HALKBANK kartları ile geliştirmiş ve güncellemiştir.

 

150’ye yakın turnike, 60'a yakın panel, 200'ün üzerinde okuyucu, 150'ye yakın PDKS cihazı, 20'ye yakın OGS, 20'yakın bariyer, 100 ün üstünde ödeme noktasında oluşan sistemde 200.000 in üzerinde akademik ve idari personel ile öğrenci, elektronik cüzdan ve geçiş uygulamalarını kullanmaktadır.

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

 

İstanbul Teknik Üniversitesi, VAKIFBANK ile anlaşarak 2013 yılında akıllı kart sistemine geçmiştir. Bu kapsamda Üniversite tarafından seçilen çözümlerimiz aynı yıl uygulamaya geçirilmiştir.

 

100’ün üzerinde turnike, 100’e yakın panel, 200’e yakın okuyucu, 19 POS, 11 KİOSK‘tan oluşan sistemde; kullanıcılar, otomatik yükleme talimatı, kiosktan yükleme yada vezneden yükleme seçenekleri ile elektronik cüzdanlarına para yüklemekte ve kampus içindeki ödemelerini bu cüzdanları ile yapmaktadırlar.

 

Turnike ve kapı geçişlerinde de akıllı kartlar kullanılmaktadır.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

 

Hacettepe Üniversitesi’nde 2005 yılında NeW Campus Card uygulamalarını ilk kullanan üniversitedir.

 

MIFARE teknolojisine dayalı akıllı kartlar, üniversitenin kendi yurtlarındaki geçiş sistemlerinde kamera sistemleriyle entegre olarak kullanılmaya başlamıştır.

 

Daha sonra yaygınlaşan uygulamalarla:

  • Akademik ve idari personel kafeteryaları ile öğrenci kafeteryalarındaki ödemelerde;

  • 100 e yakın servis aracındaki bilet uygulamalarında,

  • Kart üzerine kredi/para/kontör yüklemesi, yerleşkede farklı noktalarda yer alan nakit yüklemeli kiosk cihazları ile yapılmaktadır.

 

Turnike ve kapı geçişlerinde de akıllı kartlar kullanılmaktadır.

DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

 

Dumlupınar Üniversitesi, Şehir ulaşımı hizmeti veren E-KENT Firması ile anlaşarak 2013 yılında akıllı kart sistemine geçmiştir. Bu kapsamda Üniversite tarafından seçilen çözümlerimiz aynı yıl uygulamaya geçirilmiştir.

 

30’un üzerinde turnike, 40’a yakın panel, 60’a yakın okuyucu, 26 kiosktan oluşan sistemde; kullanıcılar, aynı zamanda ulaşım kartı olarak da kullanılan kartlarına E-KENT Firması’nın yükleme noktalarından para yüklemekte ve kampus içindeki ödemelerini bu kartları ile yapmaktadırlar.

 

Akıllı kartlar tasarımları, baskı ve kişiselleştirilmesi E-KENT tarafından sağlanmıştır. Ödeme işlemleri ve Geçiş işlemleri ise BOTT uygulama yazılımları ile yapılmaktadır.

 

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ

 

Karatekin Üniversitesi, 2013 yılında geçiş sistemlerinde NeW Campus CARD çözümlerini kullanmaya başlamıştır.

 

Toplam 80’e yakın turnike, 50 terminal ve 200’e yakın okuyucu ile kontrol edilen sistem kapsamında 10.000 e yakın akademik ve idari personel ile öğrenci akıllı kart uygulamaları ile tanışmıştır.

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ

 

Yaşar Üniversitesi, 2008 yılında Selçuk Yaşar ve Alsancak kampüslerindeki geçiş sistemlerinde NeW Campus CARD çözümlerini kullanmayı tercih etmiştir.

 

Yeni binalarıyla, 50 ye yakın turnike ve birçok kapı, 40 ın üzerinde panel, 150’in üzerinde okuyucu ile kontrol edilen sistem kapsamında 5.000 in üzerinde akademik ve idari personel ile öğrenci akıllı kart uygulamaları ile tanışmıştır.

bottom of page